Ubezpieczenie majątkowe

Ubezpieczenie mieszkania, domu, samochodu, działalności gospodarczej, podróży, NNW i inne.

Ubezpieczenie mieszkania

W ramach ubezpieczenia majątkowego można zabezpieczyć różnego rodzaju dobytek. Do najczęściej ubezpieczanego majątku należą domy i mieszkania. Osoba chcąca je ubezpieczyć, musi wykazać przed ubezpieczycielem prawo do danego mieszkania. Warto pamiętać, iż nie trzeba być jego właścicielem i wystarczy umowa najmu mieszkania. Co ważne, ubezpieczenie majątkowe mieszkania dotyczy również tego, co znajduje się w jego środku. Ubezpieczenie majątkowe może także dotyczyć zabezpieczenia garażu czy piwnicy.

W ramach ubezpieczenia majątkowego mieszkania należy ustalić, na jakiego rodzaju ryzyko chcemy je ubezpieczyć. Najczęściej ubezpieczenie majątkowe domu dotyczy zabezpieczenia na wypadek kradzieży i włamań. Ryzyk związanych z mieszkaniem jest jednak znacznie więcej i przeważnie dotyczą wypadków losowych takich jak pożar w mieszkaniu, zalanie domu, wybuch gazu, trzęsienie ziemi czy huragan.

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu to, poza kosztem zakupu pojazdu i paliwa, jeden z największych i najważniejszych elementów budżetu, który przeznaczamy na ten środek transportu. Jest to też wydatek, z którego nie możemy w żaden sposób zrezygnować. Możemy najwyżej wpływać na wysokość naszych obciążeń.

Pole do oszczędności jest tu, na szczęście, bardzo duże. Możemy wybierać między różnymi ubezpieczycielami, czy dobierać lub rezygnować z dodatkowych polis (AC, NNW, assistance, ubezpieczenie szyb itp.). Wpływ na ogólną cenę ma nawet forma i termin płatności! Mamy dużą kontrolę nad ceną naszego ubezpieczenia.